Plan Protal

Plan Protal

Protal jest planem składającym się z czterech połączonych ze sobą i następujących jedna po drugiej kuracji, które mają za zadanie doprowadzić otyłego do wyznaczonej wagi i pomóc mu tę wagę utrzymać. Te cztery następujące po sobie etapy o coraz mniej surowych zasadach mają na celu:

  • pierwsza szybki start oraz intensywną i stymulującą utratę kilogramów
  • druga regularny spadek masy ciała pozwalający dojść do upragnionej wagi
  • trzecia utrwalenie zdobytej i jeszcze niestabilnej wagi
  • czwarta definitywną stabilizację pod warunkiem zachowania ścisłej diety przez jeden dzień w tygodniu do końca życia

Każda z tych kuracji ma specyficzną zasadę działania i szczególną misję do spełnienia, lecz ich siła i skuteczność wynika z zastosowania diety proteinowej, ścisłej i rygorystycznej, opartej wyłącznie na czystych proteinach w pierwszej fazie uderzeniowej, następnie naprzemiennej z dietą dopuszczającą warzywa w fazie równomiernej utraty wagi, potem zrównoważonej w fazie utrwalania wagi i wreszcie ścisłej, opartej wyłącznie na czystych proteinach, ale stosowanej tylko jeden dzień w tygodniu w fazie ostatecznej stabilizacji.

Kuracja Protal zaczyna się od ścisłej diety proteinowej trwającej od dwóch do siedmiu dni. Dzięki temu, działa na organizm przez zaskoczenie, początek kuracji jest niezwykle skuteczny i mocno motywująco do dalszego jej stosowania. Ta sama dieta stosowana naprzemiennie, nadaje moc i rytm doprowadzając do uzyskania upragnionej wagi. Dieta proteinowa, stosowana okazjonalnie, jest również filarem fazy utrwalania wagi, okresu przejściowego, między spadkiem masy ciała i powrotem do normalnego odżywiania.

f: RitaE / pixabay