faza naprzemienna diety

Faza naprzemienna

Średni czas trwania: tydzień na każdy utracony kilogram

FAZA RÓWNOMIERNEGO RYTMU UTRATY WAGI opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojść do upragnionej wagi. Faza ta składa się z dwóch stosowanych naprzemiennie kuracji:

  • diety opartej na proteinach łączonych z warzywami
  • diety czysto proteinowej

Należy zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez żadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa uporządkowane w tabeli dozwolonych warzyw dla fazy II.

Możliwe cykle fazy naprzemiennej:

  • 5/5 (5 dni czystych protein jak w Fazie I/ 5 dni protein z warzywami z Fazy II)
  • 3/3
  • 1/1

Wg najnowszej książki Dukana rytm 1/1 często daje podobne rezultaty co 5/5, a nie wywołuje frustracji związanej z długim okresem bez warzyw i nie powoduje zniecierpliwienia oraz demotywacji. Jest to rytm najbardziej polecany przez dr Pierre Dukana.

Od najnowszego wydania książki dr Dukana, dostępne są jeszcze dwa warianty rytmu fazy II:

  • 2 dni protein (P), 5 dni protein z warzywami (PW) – jest to rzadko stosowany rytm, który polecany jest osobom słabym, wrażliwym, zaawansowanym wiekiem lub wszystkim, którzy mają niewiele kilogramów do zrzucenia. Powinien być stosowany przez osoby, którym zależy na bardzo powolnym spadku wagi.
  • 2 dni protein (P), 5 dni zwyczajnego odżywiania – Jest inny wariant rytmu wyżej wymienionego 2/5. Kuracja dedykowana jest kobietom cierpiącym na cellulit, często bardzo szczupłym w górnych partiach ciała, ale obdarzonych krągłymi biodrami i udami.

Fazę II rozpoczyna się od cyklu z warzywami. Czas trwania fazy drugiej uzależniony jest od ilości kilogramów, które chcemy zrzucić. Fazę II kończymy w dniu, w którym uzyskamy wymarzoną lub zaplanowaną wagę. Po tej fazie następuje przejście do etapu III diety – fazy utrwalania osiągniętej wagi.

f: stevepb / pixabay